KARE GALETA

ÇITIR GALETA

Kıvamlar söz konusu olduğunda, ben tamamen galetaya yöneliyorum. Çünkü çıtırlı, kıtırlı kıvamları çok seviyorum. Bu lezzetli gevrek, malzemeleri açısından oldukça basit. Çorbalara, salatalara ve yoğurt kaselerinize çıtır çıtır ekleyerek çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Bu karışımla ilgili sevdiğim şeylerden biri geleneksel bir lezzet gibi olmasıdır. Sabahları peynirinizle, öğle yemeğinde bir kase yoğurdunuzun yanında, akşam da çorbalarınıza eşlik edebilir.

Çıtır Galeta
Oldukça basit olan bu tarifte gidilebilecek çok farklı yönler var. Bu tarifte herhangi bir tür kuruyemiş/tohum kullanabilirsiniz. Badem veya ceviz parçaları ya da fındık da harika olacaktır. 

Bu hamur karışımını tarçın veya kakule ile tatlı olarak da kullanabilirsiniz. Biraz kimyon ya da toz biber ile lezzetli bir yorumda deneyebilirsiniz. 

Kare galeta, hiç bir şeye ilave etmeden olduğu gibi kendi lezzetiyle de, bir bardak çayınıza eşlik edecektir. 


AYÇEKİRDEKLİ GALETA CHİATOHUMLU GALETA ekmek ekmek tarifi ekmek tarifleri GALETA GALETATARİFİ GALETA TARİFİ kakaolu kek kakaolu kek tarifi KARE GALETA KAREGALETA kek tarifleri kek yapmanın püf noktaları KIYIR KIYIR GALETA püf noktalar SUSAMLI GALETA yeni yıl ekmeği yumuşak ekmek yumuşak ekmek tarifi ÇITIR GALETA çam ağacı ekmek